پرخاشگری را با تست هوش هیجانی آنلاین بسنجید

تست پرخاشگری به کمک آزمون هوش هیجانی آنلاین

پرخاشگری رفتاری است که موجب خسارت و آسیب می‌شود و می‌تواند به صورت فیزیکی، روحی و یا زبانی باشد. افراد پرخاشگر به وضوح باید تحت درمان و مراقبت قرار بگیرند. زیرا ممکن است کارکردهای فیزیولوژیک و هورمونی آنها دچار بدکاری شده باشد مانند کژکاری‌هایی که در نواحی مختلف مغزی یا سیستم عصبی فرد اتفاق می‌افتد.

پرخاشگری را نباید با جرأت‌ورزی اشتباه گرفت

هرچند ممکن است جرأت‌ورزی در مواردی موجب پرخاشگری شود. اعتقاد عمومی بر این است که پرخاشگری یک میل زیستی مانند غذا خوردن یا نوشیدن طبیعی است اما به نظر می‌رسد بنابر تحقیقات روانشناسان اجتماعی و شناختی، پرخاشگری یک رفتار آموخته شده است که تحت تأثیر عوامل محیطی و اجتماعی بسیاری مانند محرومیت‌های اجتماعی و یا ترس باشد.  برای سنجش پرخاشگری در خود، می‌توانید در آزمون زیر بین سه گزینۀ پاسخ از هر پرسش، یکی را انتخاب کنید.

آزمون پرخاشگری به صورت آنلاین بر اساس کتاب هوش هیجانی خود را بسنجید فیلیپ کارتر با ترجمه محمود امیری نیا و پریسا آقازاده

[raw]

سنجش پرخاشگری (آزمون آنلاین هوش هیجانی)

 برای سنجش پرخاشگری در خود، می‌توانید در آزمون زیر بین سه گزینۀ پاسخ از هر پرسش، یکی را انتخاب کنید. لازم است گزینه‌ای را انتخاب کنید که واقعاً در خودتان تشخیص می‌دهید تا بتوانید ارزیابی درستی از میزان پرخاشگری در شخصیت خود داشته باشید و با شناخت و مدیریت آن، بتوانید هوش هیجانی خود را تقویت کنید.

[/raw]

  افراد با تجربه تلاش می‌کنند که رفتار پرخاشگرانه را در خود و دیگران محدود کنند و آن را مدیریت نمایند. مثلاً در کودکانی که برای اسباب‌بازی یا توجه بیش از اندازه، قشقرق به راه می‌اندازند و پرخاشگری می‌کنند، بی اعتنایی بهترین شیوۀ رفتاری با آنهاست که به آن تقویت منفی گفته می‌شود. زیرا اگر به این رفتار توجه شود، کودکان برای رفتارهای پرخاشگرانۀ بیشتر تقویت می‌شوند و احتمالاً در آینده بارها و بارها این کار را انجام می‌دهند. از طرفی مشاهدۀ پرخاشگری، تأثیر بسیار بالایی در بروز رفتارهای پرخاشگرانه دارد.

افزایش هوش هیجانی اولین قدم در جهت درمان پرخاشگری است

بسیار مهم است که ما تلاش کنیم تا میان خلق و خوی خود و آنچه که در زندگی به دنبال آن هستیم و می‌خواهیم به دست بیاوریم، توازن و تعادل لازم را برقرار کنیم طوری که دچار رفتار پرخاشگرانه نشویم. کسانی که رفتارهای پرخاشگرانۀ زیادی را از خود نشان می‌دهند، پرخاشگری با گذشت زمان، جزئی از صفات شخصیت آنها خواهد شد. چنین مردمانی لازم است که به دلیل رفتار پرخاشگرانۀ خود آشنایی یابند و بدانند که چطور، کجا و تا چه میزان می‌توانند چنین رفتارهایی را مدیریت کنند.

یکی از بهترین راه های فرونشاندن پرخاشگری، منحرف کردن توجه خود از موضوعی است که موجب عصبانیت می‌شود. از طرفی وقتی کسی در حال پرخاشگری است، نباید به او توجه زیادی نشان داد.

افراد بسیار مطیع نیز بعید به نظر می‌رسد که بخواهند ترس و وحشت خود را از اعمال و رفتار دیگران نشان دهند و به همین دلیل اجازه می‌دهند که هر کار و رفتار نامناسبی در مورد آنها اتفاق بیافتد. به همین دلیل کسانی که پرخاشگری می‌کنند، تقویت مثبتی را از این گونه افراد دریافت می‌کنند که موجب می‌شود که آنها به سلطه‌گری خود ادامه دهند.

باید آسیب‌ها و خطراتی که رفتارهای پرخاشگری به صورت فیزیکی و روانی بر روی خود فرد و دیگران می‌گذارد، به اطلاع افراد جامعه برسد و آنها آموزش یابند که چطور می‌توانند دربرابر این رفتارها واکنش مناسب نشان دهند. زیرا چنین رفتارهایی روابط مرضی و نابهنجاری را ایجاد می‌کند که ممکن است اثرات آن جبران ناپذیر باشد.

برای آزمون  و پرسشنامه هوش هیجانی و تست هوش هیجانی دیگر آزمون های هوش هیجانی کلیک نمایید: 

پرسشنامه و تست  هوش هیجانی  تنظیم هیجان های خود 

پرسشنامه و تست هوش هیجانی  تنظیم هیجان های دیگران

پرسشنامه  و تست   هوش هیجانی درک عواقب هیجان های خود

پرسشنامه   و تست هوش هیجانی درک عواقب هیجان های دیگران 

پرسشنامه  آزمون هوش هیجانی  سنجش موفقیت

پرسشنامه  هوش هیجانی  سنجش میزان جربزه و جرات ورزی

پرسشنامه هوش هیجانی – آزمون خوش بینی و بدبینی 

پرسشنامه هوش هیجانی به همراه دانلود مقاله هوش هیجانی و آزمون هوش هیجانی بار-ان 

منابع:

کتاب هوش هیجانی خود را بسنجید بر اساس ۲۲ آزمون روانشناسی شخصیت اثر فیلیپ کارتر با ترجمه محمود امیری نیا و پریسا آقازاده، انتشارات آراسته، ISBN: 978-600-5908-95-4، فروردین ۱۳۹۳
کتاب هوش هیجانی خود را بسنجید بر اساس ۲۲ آزمون روانشناسی شخصیت اثر فیلیپ کارتر با ترجمه محمود امیری نیا و پریسا آقازاده، انتشارات آراسته، ISBN: 978-600-5908-95-4، فروردین ۱۳۹۳
با خرید پکیج کتاب هوش هیجانی به صورت آنلاین ، در پنج طرح طلا سکه و کتاب شرکت نمایید: www.mahmoodamirinia.ir

49 دیدگاه